MENU
+48 509-864-050

Złoto w mieszkaniu

Uważam, że fajnie to wyszło. Miało być złoto, ale bez zadęcia i przepychu. W połączeniu z miekką i ciepłą szarością złoto wgląda wspaniale. W mieszkaniu takie złote elementy sa motywem przewodnim. Złote dodatki, lampy, fragmenty ścian, mozaiki. Wyglada wspaniale. 
Czytaj więcej ›

kuchnie otwarte

Kuchnie otwarte... na gości, na przestrzeń, na eksperymenty, na nowe smaki, na rozmowę, na wspólne gotowanie.  Czasy sie zmieniły. Gotowanie to nie tylko konieczność, ale sposób spędzania wolnego czasu, często razem z przyjaciółmi. Jak zorganizować wspólne gotowanie w małej zamknietej klitce? Jak prowadzic ożywioną dyskusję, kiedy co chwilę trzeba wychodzic zrobić kawę?  Kuchnie otwarte to taki mały znak współczesnego świata. Może niepraktyczne, ale mają grono swoich wielkich zwolenników.  Jaka ma być kuchnia otwarta? Praktyczna czy piękna? Wtapiająca się w salon i jadalnię czy będąca miłym wyróżniającym sie akcentem? Nowoczesna i minimalistyczna czy w prowansalskim stylu?  Odpowiem jak polityk... to zależy. Ale wiem na pewno, że źle zaprojektowana kuchnia potrafi "mścić się" latami:) 
Czytaj więcej ›

kuchnie w bieli

Czarny i biały - jak stare dobre małżeństwo - świetnie podkreślają harmonię, są zawsze w modzie.  Takie połaczenie doskonale się sprawdza: - w małych przestrzeniach - tam, gdzie chcemy podkreślić geometrię - tam gdzie mamy inny ważny akcent kolorystyczny  - we wnętrzach nowoczesnych  - tam, gdzie stawiamy na minimalizm.   
Czytaj więcej ›

kolory w kuchni

Jaki kolor w kuchni? To zależy, jaki efekt chcemy osiągnąć.  Biały – kolor nieograniczonej przestrzeni i nieskazitelnej czystości. Przynosi spokój i dobre samopoczucie. Chętnie otaczają się nim osoby dynamiczne, otwarte na nowe pomysły. Czyli dla wszystkich kulinarnych innowatorów. Żółty – wywołuje w nas radość i pobudza do życia. Jest najjaśniejszym kolorem, swoistym zastrzykiem pewności siebie, poleca się go osobom, które unikają podejmowania decyzji. Rozładowuje napięcia i konflikty. Także te powstające przy wspólnym gotowaniuJ Różowy – barwa romantycznych spacerów i kolacji we dwoje. Pobudza organizm. Zjednuje sympatię, sprzyja czerpaniu przyjemności.  Pomarańczowy – radość, młodość, nowoczesność, otwartość. Sprzyja pogodnym myślom. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania. W takiej kuchni chce się gotować nawet po męczącym dniu w pracy. Czerwony – barwa przywołująca gorącą, płomienną miłość. Kolor żywy, widoczny i pobudzający. Jest symbolem ognia, ciepła. Wywołuje duży efekt, przyciąga uwagę. Niebieski – dodaje lekkości, spokoju, relaksu, pobudza do pracy. Jest symbolem zarówno lodowatej, zimowej pogody, jak i rześkiego powietrza. Sprzyja samodzielności, wspiera intuicję, ułatwia podejmowanie decyzji. Zielony - wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani aktywnych odczuć. Zalecany dla nadmiernie aktywnych, mających trudności z podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów, zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych. Fioletowy – przywołuje mistyczne i zagadkowe reminiscencje. Niezwykle […]
Czytaj więcej ›